ŚNIADANIE DAJE MOC!

Śniadanie to obowiązkowy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają więcej energii, lepiej koncentrują się na zajęciach i chętniej uczestniczą w różnorakich zabawach w sali i na powietrzu.

W tym roku po raz kolejny dzieci z grup zerówkowych przyłączyły się do programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. We wtorek, 8 listopada 2016 roku, samodzielnie, z niewielkim tylko wsparciem rodziców i wychowawczyń, przygotowały zdrowy posiłek. Robiły kanapki, sałatki i koktajle jogurtowo – owocowe, które następnie ze smakiem spożyły.

Nie wszyscy wychowankowie podjęli próbę skosztowania nowych rzeczy, ale mamy nadzieję, że świadomi rodzice wprowadzą do dziecięcych jadłospisów różnorodne, zdrowe produkty i urozmaicą monotonne, często źle zbilansowane posiłki.